Tüm Kategoriler

Şirket Haberleri

Buradasınız:Ana Sayfa > Haberler > Şirket Haberleri

Padel Raketinizi Nasıl Seçmelisiniz?

Zaman: 2022-11-09 Hitler: 48

İster ileri düzey bir oyuncu olun ister Padel'de yeni olun, doğru raketi seçmek önemli bir karardır. Piyasada çok çeşitli raketler var ama hepsi aynı fiyat ve performansa sahip değil, hangisi sizin için doğru?

Aklınızda bulundurmanız gereken ilk şey, “mükemmel Padel raketi” diye bir şeyin olmadığıdır. Ancak size en uygun Padel raketi mutlaka vardır. Fiyat veya estetik gibi hususları bir kenara bırakırsak, Padel raketinizin elinizde nasıl performans göstereceğini belirleyen birkaç özellik vardır ve bunlar Padel raketinizi seçerken ana yol gösterici ilkeler olmalıdır. Raketinizi alırken en önemli faktör oyun seviyeniz ve raketin oyununuza sunabileceği özellikler olmalıdır.

4

1. Raketiniz oyun seviyenize uygun olmalıdır.

●Başlangıç,

●Normal oyuncu(Orta)

●Gelişmiş veya Profesyonel

2.Durability

Diğer tüm ürünler gibi bir Padel raketi de kaliteli olmalıdır. Bununla birlikte, topa vurma amacı gereği, hafiflik, esneklik ve sertlik gibi belirli özelliklerin bir kombinasyonu olmalıdır. Bu, bileşiminin, değişen direnç ve dayanıklılığa sahip farklı malzemelerin ideal bir kombinasyonunu içerebileceği anlamına gelir.

Temel olarak, bir Padel tek bir parça gibi görünebilir, ancak aslında farklı kompozisyonlara sahip üç parça tek bir şekle kaynaşmıştır:

●Çerçeve veya profil: rakete sertliğini ve gücünü veren ana etki alanının etrafındaki dış kısım.

●Darbe yüzeyi: Topun çarptığı alandır ve performansı raketin bileşimine bağlı olduğundan raketin en önemli parçasıdır.

●Şaft: Raketi tuttuğunuz yerde genellikle bir lastik veya kulp etrafına sarılır.

3

3. Uygun ağırlık

Raketler genellikle hafif (375 gramdan az) veya daha ağır (375 gramdan fazla) olarak ikiye ayrılabilir. Bunların her biri salıncağa farklı bir performans verecektir ve bu nedenle oyun seviyesine bağlı olarak ağırlığın seçilmesi tavsiye edilir.

Bu bağlamda, hafif bir raketi daha kolay ve daha hızlı hareket ettirebileceğimizi (voleybol oyunu için ideal), ancak özellikle yorulduğumuzda atışlarınızda güç kaybettiğinizi unutmayın. Ağır bir raketi hareket ettirmek daha zor olacaktır, ancak öte yandan, çarpma anında daha fazla güç verecektir. Raket ağırlığını nasıl ele aldığımızın anahtarı, bu ağırlığın raket içinde nasıl dağıldığına bağlıdır.

4. Denge

Bir Padel raketinde denge, ağırlığın çoğunun dikey ekseni boyunca yoğunlaştığı noktayı gösterir. Bakiye şunlar olabilir:

Yüksek: Bu raketlere “büyük kafalar” denir çünkü ağırlıkları raketin başına (sapın karşı ucuna) daha yakın bir yerde toplanmıştır. daha ağırdırlar. Bu tür raketler çok fazla güç sağlar, ancak ağırlık daha uzakta olduğu için bileği aşırı yükleyebilir, bu nedenle üretilen kaldıraç daha yüksektir (raketi tutmak için daha fazla güç gerekir). Bu Yüksek Dengeli raketler genellikle tepede baklava şekline sahiptir.

Orta/Dengeli: ağırlık sapa biraz daha yakındır, bu da raketin daha iyi kontrol edilmesini sağlar; böylece bilekte daha fazla kontrol ve daha az zorlanma sağlar. Bu raketler genellikle damla şeklindedir ve bazı modeller yuvarlak da olabilir.

Düşük: Ağırlığın konsantrasyonu çok aşağıda, sapa yakındır ve bu, el artık daha kolay hareket edebildiği için mükemmel kontrol sağlar. Ancak yaylım ateşi ve savunma şutları için gerekli olan güce sahip değil. Genellikle harika dokunuşa sahip deneyimli oyuncular kullanır ve çelişkili görünse de daha iyi bir kontrol sağlaması nedeniyle yeni başlayanlar için de önerilir. Bu raketler tipik olarak yuvarlak bir şekle sahiptir. Referansınız için en yeni kalıp şeklimiz.

2

Özetle, tüm raketlerin size eşit derecede uymayacağını unutmayın. Bunun yerine, her kişi kendi fiziksel durumuna ve oyun seviyelerine uygun bir modele ihtiyaç duyacaktır. Becerileriniz geliştikçe rakette aradığınız performans da gelişecektir ancak yukarıda açıklanan kriterler bir sonraki Padel raketinizi seçerken faydalı olmaya devam edecektir.

1

Sıcak kategoriler